250 x 250 Reklam Alanı

Yüzümüzü temizlerken bir çok yanlış yaparız;
-Sabah kalktığımızda yüzümüzü sadece su ile yıkamak yanlıştır. Yüzümüzü cilt tipine uygun bir yüz temizleyicisi ile yıkamalıyız.
-Akşam uyumadan önce yüzümüzü yıkamadan yatağa girmek yanlıştır. Tüm gün cildimizde yağ, kir birikir. Yüzümüzü yıkamadığımız da ise bu yağ ve kirler sivilce oluşumunu tetikler. Cildimizin dengesi bozulur ve sebum kalitesi azalır.
-Yüzü sabun ile yıkamak yanlıştır. Sabun sürekli elimizi değdiğimiz bir madde olduğu için üzerinde bakterileri barındırır. O yüzden yüzümüze sürmek için çok sağlıklı bir madde olduğu söylenemez. Yine de sabun kullanmakta ısrarcıysanız, sabunu her kullandığınızda su ile yüzeyini temizlemeli, kuruyana kadar hava alan bir yerde bekletmeli sonra ise kapalı bir kutu içinde saklamalısınız. Bir sabunu sadece bir kişi kullanmalı. Bu noktalara dikkat etmelisiniz.
-Elleri yıkamadan yüzü yıkamak yanlıştır. Ellerimiz en çok bakteri taşıyan organımızdır. Ellerimizi yıkamadan direk yüzümüzü yıkamaya başlarsak yüzümüzü tam olarak temizlemiş olmayız.
-Yüzümüzü yıkadıktan sonra havlu kullanmak yanlış. Yüz içinde olsa el içinde olsa havlu kullanmak hijyenik değildir. Çünkü havlu nemli olduğunda tam bir bakteri yuvasıdır. Yüzümüzü yıkadıktan sonra havlu kullanmak yerine havlu peçete kullanmalıyız. Havlu peçeteyi bir kere kullanır çöpe atarız ama havluyu defalarca kullanırız. Yine de havlu kullanmaktan vazgeçemiyorsanız kendinize ait bir havlunuz olsun. Havlunuzu bir başkası ile asla paylaşmayın. Günde veya iki günde bir mutlaka değiştirin.
-Yüzü toniklemek doğru fakat cilt tipine uygun olmayan bir tonik ile toniklemek yanlıştır. Her gün yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi, cilt tipinize uygun bir tonik ile tonikleyebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!