250 x 250 Reklam Alanı

yesil-cay(6)

Yeşil çay: Yeşil çayın içerisinde kafein ve kateşinler bulunur. Kafein ve kateşinin yağ yakımını arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca yeşil çay termojenik etkisi ile metabolizmayı hızlandırır, yağ dokusu artışını engeller yağ yapımını baskılar ve yağ emilimini azaltır. Herhangi bir kalp hastalığınız bulunmuyor ise günde 2-3 bardak yeşil çay tüketebilir  yağ yakımını arttırabilirsiniz.

aci-biber(1)

Acı biber: Acı bibere tadını veren kapsaisin adlı madde metabolizmayı % 23 hızlandırdığı bilinmektedir. Acı biber tüketenlerin tüketmeyenlere göre daha hızlı kilo verdiği araştırmalarla da kanıtlanmıştır . Günde minimum olarak  2 adet kırmızı acı biber tüketimi metabolizma hızını artırmaktadır.

sut(2)

Süt:Süt ve süt ürünlerinde bulunan kalsiyum yağ yakımını artırarak zayıflamaya yardımcı olur . Kalsiyum içerikli diyetlerin kalsiyum oranı az diyetlere göre daha çok  ve daha hızlı kilo kaybı sağladığı araştırmalarla da desteklenmektedir. Kilo kaybının bel bölümünde olduğu da bilinmektedir. Günlük 1000-1300 mg kalsiyum tüketimi kilo kaybını 2 kat artırır. Bu da yaklaşık 600 ml süt ve süt ürünlerine denktir.

zencefil(3)

Zencefil: İçerisindeki gingerol maddesi sayesinde metabolizmanın oldukça hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Vücuttaki toksinlerin ve fazla suyun dışarı atılmasına da yardımcı olur. Sindirimin hızlandırmak için hergün 1 çay kaşığı tüketilmesi önerilir.

tarcin(1)

Tarçın: Tarçının insülin üretimini hızlandıran  ve metabolizma hızını arttırıcı özellikleri bulunmaktadır. Vücuttaki yağ hücresi yüksek insülin değerinde parçalanır ve enerjiye dönüşür. Tarçın tüketiminde artan insülin salınımı ile karında depolanmış yağlar daha hızlı parçalanır. Günde yarım  çay kaşığı tarçın tüketimi yeterlidir.

keten-tohumu

Keten tohumu: İçeriğinde ki protein, demir, omega-3 ve 6, çinko, çinko, magnezyum, bulunur. Kan şekerini dengeler.  Yüksek lif içeriği için  yağın vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı olur. Kalp damar hastalıklarında da olumlu bir etkisi vardır. Cildi yeniler. Günde 1 tatlı kaşığı kadar keten tohumu tüketilmelidir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!