250 x 250 Reklam Alanı

Sivilcesiz bir cilt için uzmanların tavsiyelerine uyulduğu müddetçe sivilceler sorun olmaktan çıkacak. Sivilceler özellikle ergen yaştakilerin en büyük sorunudur. Sivilcelerin azaltmasında ve sivilce tedavisinde kimyasal bir takım ilaçlar tesirli olabilir lakin, bu ilaçlar ne yazık ki hormonları olumsuz tesirliyor. Bu ilaçları kullanmak yerine doğal ve bitkisel sivilce maskeleri uygulanabilir.

Her zaman doğal ve sağlıklı yöntemleri testkte ve bu yollara başvurmakta yarar var. Sivilcesiz bir cilt için dikkat edilmesi gereken hususların başında en önemlisi sağlıklı beslenmedir. Sivilce oluşumuna zemin hazırlayacak besinlerde katiyen uzak durulmalıdır.

Sivilce oluşumunu azaltmak için nasıl beslenmeli?

Beslenmenin cilt sağlığı üzerinde tesirleri oldukça büyüktür. Güzelliğe de katkısı bulunan besinlerden yardım almak gerekir. Sivilceleri azaltmak ve sivilce tedavisi için yenecek besinler yağsız türlerdir. Aynı zamanda çikolata, dondurulmuş hazır gıdalar, pirinç, kurabiye, şekerli mamüller, margarin, hazır meyve suları, kraker, krem peynir, pasta ve cips gibi yiyecekler yağ oranında tesirli oldukları için sivilcelere yol açar. Vücudumuzdaki yağ oranını artırmayacak sivilce sorunu yaşayanlar tarafından şu sağlıklı gıdalar tüketilmelidir;

yeşil sebzeler, elma, enginar, badem, fındık, kavun, barbunya, mercimek, kuşkonmaz, fasulye, armut, yoğurt, domates, ıspanak, kabak çekirdeği, kiraz, vişne, kabak, kereviz, brokoli, brüksel lahanası, mantar, zeytin, zeytinyağı, karnabahar, nohut, balık, nar ve hindi gibi yiyecekler.

Sivilce Tedavisi Maskesi

Malzemeler

Yarım limon suyu

Yarım bardak maden suyu

1 çay bardağı gül suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yarım limon suyunu, yarım bardak maden suyu ve 1 çay bardağı gül suyu ile bir kap içerisinde karıştırıp, karışımı pamukla yüzümüze uyguluyoruz. Bu uygulamayı haftada bir kaç gün tekrar ederseniz tesirsi daha çabuk hissedilecektir.

Domates maskesi

Malzemeler

1 adet orta boy domates

Bir miktar nişasta Su

Hazırlanışı ve uygulanışı

Maskenin hazırlanışına gelince, 1 adet domatesi rendeleyin veya blendır yardımıyla ezin. Domates püresini elde ettiğiniz kaba biraz su ve eklediğiniz sudan daha fazla nişasta ekleyin. Yüzünüze sürülebilir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan akabinde 20 dk. kadar bekledikten akabinde ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!