250 x 250 Reklam Alanı

Sadece yetişkin insanlarda değil, aynı zamanda küçük yaştaki çocuklarda da sıklıkla rastlanan aşırı sinirlilik hali, bir takım yanlış davranışların yapılması ve sözlerin söylenmesiyle karşımızdaki kişilerin kalbini kırmaya neden olduğu gibi, kişinin böyle bir anda kendine de zarar vermesine neden olur. İster yetişkin olun ister çocuk, böyle bir anda hem kendiniz hem de başkaları için tehlikeli olmamak istiyorsanız, sinirleri sakinleştirici bitkiler vasıtasıyla üzerindeki siniri basitca atabilirsiniz. Her derde deva niteliği taşıyan bitkiler, sinirlilik pozisyonunda bize en tesirli yardımcı ürünlerdir.

Sinirleri yatıştırıcı çay tarifi

Sinirleri yatıştırmaya yarayan bitkilerden hazırlayacağınız çayları sinirli olduğunuz zamanlarda içtiğinizde, kısa bir süre akabinde bu çayların sakinleştirici tesirsini hissetmeye başlayacak ve vücudunuzda bulunan negatif enerji gidip, yerine pozitif enerji gelmesiyle siz daha mutlu bireyler olacaksınız. Sakinleştirme özelliği bulunan bu bitkilerin neler olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. Bu bitkilerden biri ile çayınızı hazır edebilir veya arzu ederseniz iki-üç tanesini karıştırıp da çay olarak içebilirsiniz.

Sinirleri yatıştıran bitki çayları Anason Diş otu tohumu Biberiye Ökse otu yüksek otu tohumu Tavşancıl otu Tere Amber kabuğu Aşk otu Melisa Aslan kuyruğu Vanilya Semiz otu Çuha çiçeği yaprağı Nane Su yosunu Kimyon Kedi otu kökü Şerbetçiotu çiçeği Yarpuz otu Adaçayı

Bu alana reklam verebilirsiniz!