250 x 250 Reklam Alanı

Keskin kokusu nedeniyle insanların çekinerek yediği sarımsak, aslında doğanın bize sunduğu mucizevi nimetlerden birisidir. Sarımsak, yüzyıllardan beri cilt sorunları da dâhil olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Sarımsak çayı ise ünlülerin tavsiyesiyle popülaritesini arttıran ve son zamanlarda insanların giderek tercih etmeye başladığı, faydaları saymakla bitmeyen adeta doğal bir ilaçtır.

Rendeden geçirilmiş 3-4 adet zencefil ve 3 diş ezilmiş sarımsağın biraz kaynatılıp, demlenmeye bırakılmasıyla hazırlanan sarımsak çayı, metabolizmayı hızlandırır, sindirimi destekler ve yağ yakmaya yardımcı olur. Sarımsak çayının içerisine zencefil haricinde, isteğe göre funda yaprağı, sinir otu, biberiye, çoban çökerten ve limon suyu da konulabilir. Sarımsak çayı, günlük egzersizlere ilaveten düzenli olarak tüketildiğinde kısa zamanda gözle görülür bir incelme sağlar. Kilo vermeyi hızlandırmasıyla ünlenen sarımsak çayı ayrıca, nezle, tansiyon, damar tıkanıklığı, sinüzit gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Bunların yanı sıra kalp sağlığını korur, midedeki gazı alır, idrarı söktürür, böbrek taşı oluşumunu engeller, cinsel gücü arttırır, mide ve bağırsaktaki kötü bakterileri temizler, bağışıklık sistemini güçlendirir, alerjik hastalıklara iyi gelir, vücudu toksinlerden arındırır ve saç dökülmesini önler.

Sarımsak çayının beklenen etkiyi göstermesi için düzenli olarak kullanılması çok önemlidir. Uzmanlar tarafından, sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere kullanılması tavsiye edilmektedir. Vitamin ve mineralce zengin olan sarımsak çayını hiç tereddüt etmeden güvenle içebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!