250 x 250 Reklam Alanı

Kadınlar için cildinin güzel canlı ve parlak olması her şeyin önünde gelir ve her kadın canlı bir cilde sahip olmak ister. Hatta bunun için kozmetiklere dünyalar dolusu paralarda harcanmaktadır. Bunun ekonomik yüküne baktığınız da ise kocaman bir sektörün bu şekilde döndüğünü ve kadınların yüzlerinden bir istihdam alanı oluştuğunu da rahatlıkla görebilirsiniz. Kadınlar kozmetiğe sırf genç görünebilmek için önem verirler.  Ancak bu noktada bizim size kozmetiğe binlerce lira harcamanızdan ziyade yapacağınız birkaç hareketle cildinizi canlı ve parlak gösterebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun için yazımızı sonuna kadar okumanızı ve tavsiyelerimizi yaptığınız da bunun ne kadar etkili bir yöntem olacağını anlarsınız.

Öncelikle cildinizi asla sıcak su ile yıkamamanızı tavsiye ediyoruz çünkü soğuk su ciltte şok etkisi yaratacağından dolayı gerginlik sağlayacaktır. Özellikle duş almayı tercih eden bayanlar ılık suda yıkanma esnasını on dakikanın üzerine çıkarmamaya özen göstermeliler.

Cildinizin daima temiz olmasına önem verin bunun için belirli zaman aralığında peeling ve cilt bakımı gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bunlar gözeneklerin açılmasında birebir etkilidir. Gözenekleri açılmış bir cilt daha parlak ve beslenmiş olacaktır. Bu nedenle de sivilce akne gibi durumlardan uzak kalırsınız.

Cildinizin yeteri kadar nemli olmasını sağlayın eğer nemli bir cilde sahip değilseniz o zaman hergün nemlendirici kremleri tercih edebilirsiniz.

Cildinizi mevsim ne olursa olsun güneşten korumalısınız. Bunun için ise güneşli havalarda 15 faktör koruyucu krem sürmeden asla dışarıya çıkmamalısınız.

Bu alana reklam verebilirsiniz!