250 x 250 Reklam Alanı

Saç dökülmesi günümüzde çoğu kişide denk gelebileceğimiz bir sorun. Bu sorunla başa çıkmaya çalışıyoruz çoğumuz. Fakat ne kadar doğru uygulamalar yapıyoruz?

Saç dökülmelerinin birden fazla nedeni vardır. Bunların başında stres gelir. Stres yapmak çoğu zaman saçlarımızın dökülmesine yok açar. Genetik saç kayıplar anne ve babasında saç kaybı olan insanlar, saçında kimyasal işlemler yaptıranlar kırılan saç yapıları bozulan kuruyan saç yapıları saç derisinde ciddi kaşıntı olan kepeklenme yaşayan insanların bu sorunu yaşaması diğerlerinkinden çok daha fazladır. Saçı dışardan faktörler dökmez. Asıl sorun içerdedir. Stres dışında iyi beslenmeme, iyi uyuyamayan insanlarda fiziksel olarak saç kaybına çok daha yatkınlar. Saç kayıpları hormonel dengeyi takip eder.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÇÖZÜMLERİ NELERDİR?

Saç dökülmesinin sebebi demir eksikliği de olabilir. Bunun için demir ve çinko içerikli besinleri ağırlık vermeliyiz. Yeşil mercimek gibi. Eğer genetik bir sorunsa tedavisi direkt saç ekimidir. Ama hormonel bir sebepten , cilt problemi yüzünden ise bunların düzeltilmesi gerekir. Faktör olan şey stres gibi nedenler İse bu etkenleri kendimizden uzaklaştırmamız gerekir. Sebebi belli olmayan bir saç dökülmesi ise bunun için de beklemek gerekir. Tramvatik denilen bir kaza yaralanma veya yanma sonucu bir saç dökülmesi ise bu tip kişilere saç ekimi ile çözüm bulunabilir.
En önemli üzerinde durulan şey de kişilerin saçlarına nasıl davrandığı yani kullandığıdır. Saçlarımızı tararken çekmemeye düzgün bir tarak kullanmaya dikkat etmeliyiz. Bağlama şeklide saçlarımızın dökülmesine sebep olabilir. Eğer sebep olan etkenler bizim elimizde olan etkenlerse düzeltmek için daha çok şansımız var demektir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!