250 x 250 Reklam Alanı

Saç bakımında kozmetikçiler son derece güvenilir çalışmalar yapmaktadırlar. Çeşitli formüller yaratılmakta. Bu formüller de ise saçlarımızın her geçen gün ihtiyacı olan maddeleri sağlamak için yaratılıyorlar. Tabi en doğru olan da doğru ürünü doğru zaman da saçımıza bakım olarak uygulamaktır.

Mesela saçımızda fazla nem varsa ekstra olarak nemli şampuan veya maske kullanmak faydadan çok zarar verir. Fakat halk arasında saçlarımıza elimizle dokunduğumuzda kurudu diye düşünüp saçlarımıza nem verecek bir krem veya şampuanla daha nemli bir hale getireyim derken lastiklenmeye başlamasına sebep oluruz. Bu da bilinen yanlış bir duyumdur. Eğer bakımlı saçlarımızı olsun istiyorsak mutlaka bilgi sahibi olabilecek bir yere veya kuaförümüze danışıp gerekli şampuanı kullanmalıyız. Fön veya boya öncesi uygulanan maskeler saçlarımızın daha iyi korunmasına fayda sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçlarda Nasıl Bir Bakım Uygulanmalı?

Bakım saçın durumuna göre değişmektedir. Kıvırcık saçlar genellikle kurumaya meyilli veya kurudur. Bu yüzden nemlendirici özelliği olan maske ve şampuanlarla saçın bakımını yapmak gerekir. Fakat bu maskeler de ikiye ayrılırlar bir tanesi saçımızı düzleştirmek için olan ürünlerdir. Diğeri ise saçımızın buklelerini belirginleştirmek için kullanılan maskelerdir. Bunları saçımıza nemli olarak uygulayıp kuruttuktan sonra saçınızın daha da güzel ve bakımlı durduğunun farkına varacaksınız.

Uzun Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır ?

Uzun saçın bakımını yaparken en önemli formül saçın teşhisini yapmaktır. Eğer saçlarımızı kuru ve dalgalı bir saç ise o zaman saçın durumuna göre bir nemlendirici bakım tercih etmek gerekir. Bakım şampuanlama ile başlar. Daha sonra uçlara maske veya krem uygulanır. Saça işlemler uygulandıktan sonra bazı deformasyonlar oluşabilir aslında bu protein eksikliğindendir. Bu yüzden de saçlar yapılandırıcı bir maske ile onarılmalıdır.

Bu alana reklam verebilirsiniz!