250 x 250 Reklam Alanı

Sıcak içecekler boğazı yumuşattığından dolayı özellikle kuru öksürüğe iyi gelmektedir. Soğuk algınlığı nedeniyle oluşan öksürük için ise hem öksürüğü alacak hem de vücudun güçlenmesine yardımcı olacak 3 bitki çayı vardır. Bu çayların içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hastalık nedeniyle oluşan öksürüğü, hapşırmaları, ağrıları, burun akıntısını hafifletir, hastalığın süresini kısaltmaya yardımcı olur.

 

Nane-limon Çayı: Bu çay öksürüğe karşı ve soğuk algınlığına en etkili bitki çaylarından birisidir. Dilerseniz bu bitki çayına etkisini arttırmak için nane ile eşit miktarda civanperçemi katabilirsiniz.  Biraz bal eklenmesi de çayın etkisini arttıracaktır.

 

Adaçayı: Bu çay kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatmada etkilidir. Eğer boğaz ağrısı varsa adaçayı demlendikten sonra soğutulup, bir kaç damla limon eklenerek gargara suyu olarak da kullanılabilir. İltihaplanmaları geçirici özelliği bulunmaktadır, bir süre sonra ağrıları hafifletecektir.

 

Zencefil Çayı: Nezle ve grip nedeniyle yaşanan öksürükler de zencefil çayı kullanılabilir. 2-3 cm boyunda bir zencefili rendeleyerek bir bardak sıcak suya atıyoruz ve 10-15 dakika demlenmesini bekliyoruz. Yemeklerden sonra günde 3 bardak içilebilir.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!