250 x 250 Reklam Alanı

Aslında Büyükşehirler bize çok cezp edici imkanlar sunuyorlar fakat bir yandan da çok zorlayıcı şartlar getiriyor. Oldukça yoğun kalabalık bir ortamda yaşıyoruz ve bu insan beyninin yapısına pek uygun değil. Ulaşım çok zor, trafik çok zor bunun haricinde Büyükşehir’in getirdiği hava kirliliği, gürültü kirliliği başlı başına insan beynini yoran bir faktör dolayısıyla birçok dezavantajımız var.

Eskiden insanlar kentlerde yaşamıyordu şu anda ise bütün dünyada insanların % 50’si Büyükşehirlerde yaşıyor ama bu 2050 yılında % 70’lere çıkacak çok ciddi bir değişim ve bizim buna ayak uydurmamız gerekiyor. Cezp edici bazı olanaklar çok fazla talepkar yaşam olmasına neden oluyor. Büyükşehirlerde yaşamak şizofreni riskini iki katına çıkarıyor.

Eskiden geleneksel bir toplumun içerisindeyken insanları koruyup kollayan onlara yardımcı olan bir sosyal destek vardı aile olsun arkadaşlar olsun. Ancak büyük şehirlerde çok fazlaca yalnızlaşıyoruz evet Büyükşehir kalabalık ama aynı zamanda kişiyi izole eden bir tarafı var. Hızlı ilişkiler kurmak zorundayız çünkü daha başkasına vaktimiz yok. Bu yüzden de yalnızlık oluyor. Hele de özel hayatınızda birileri yoksa ailenizle birlikte yaşamıyorsanız çok ciddi bir çalışma saatinin ardından eve dönüşte kendin için bir şey yapamıyorsan buda depresyonu tetikliyor.

Fark etmeden aradığını bulamamak ve stres altında tüm bunlar birleştiğinde ve hayatta vaat ettiğini vermediği zaman bir öfke patlaması yaşanıyor.

Bu alana reklam verebilirsiniz!