250 x 250 Reklam Alanı

Metabolizmayı hızlandıran egzersizleri her gün yaparak vücudunuzun daha çok yağ ve kalori yakmasını sağlayabilirsiniz, formunuza kavuşabilirsiniz. En iyi metabolizma hızlandırıcı egzersizleri yemeğin pişmesini beklerken, çamaşır asarken bile yapabilirsiniz.

Ayakta duruyoruz. Bacaklarımızı omuz hizasında açıyoruz, dizlerden hafifçe kırıyoruz. Ellerimizi yere paralel olacak şekilde ileri doğru uzatıyoruz. Bu pozisyonu koruyarak, yavaşça oturup kalkıyoruz. Hareketi 15 defa tekrar ediyoruz. Aşağı inerken nefes verip, yukarı çıkarken nefes alıyoruz. Bu hareket, bacak ve kalça kaslarımızı çalıştıracaktır.

Ayakta duruyoruz. Gövdemiz mümkün oldukça düz olmalı. Kollarımızı yanlara doğru açıyoruz. Karın kaslarımız gerginken, derin bir nefes alıyoruz. Nefesimizi verirken sağ bacağımızı yana doğru kaldırabildiğimiz kadar kaldırıyoruz. Sonra yavaş yavaş indiriyoruz. Aynı hareketi diğer bacağımızla da tekrarlıyoruz. Her bacak için 5 tekrar yapıyoruz.

Yüzüstü pozisyonuna geçiyoruz. Ellerimizi yere koyuyoruz. Kollarımız dik olmalı. Vücudumuzun dizlerimize kadar olan kısmı yerden yukarıda, dizlerimizden aşağısı yere yapışık olmalı. Bacaklar gergin olmalı. Ayak tabanı tavana bakacak şekilde olmalıdır. Sırtımız düz ve yüzümüz karşıya bakmalı. Kollarımızdan kırarak yükselip alçalıyoruz. Bu hareketi 10 kere tekrarlıyoruz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!