250 x 250 Reklam Alanı

Havaların soğumasıyla beraber kış hastalıkları da kapımızı çalmaya başladı. Grip nezle gibi soğuk algınlığı hastalıkları baş gösterdi. Bu gibi durumlara düşmemek için belli dönemlerde grip aşıları yapılmakta. Aslında bu başta sağlıklı bir şeymiş gibi görünse de vücudun bağışıklık sistemine dışarıda müdahale etmek ve frekansları karıştırarak vücudun dışarıdan gelen saldırılara karşı zayıf düşmesine neden olur.

Hastalığın geleceği kısmen de olsa belli olur. Bu gibi durumlarda hemen ilaçlara sarılmaktansa doğal tedavi yöntemleri denenmeli. Çünkü ilaçlar ne kadar şifa olsalar da kimyasal karışımlar bulunmasıyla birlikte böbreklere de zarar verebilir.

Doğal yöntemlerin başında ıhlamur ada çayı gibi içeceklerin yanında bolca C vitamini bulunan meyveler tüketilmeli bol bol su içilmelidir. Nane limon karışımı kışın vazgeçilmez içeceği haline gelmiştir faydasına kimse söz söyleyemez. Ama size şimdi en etkili karışımın detaylarını vereceğim.

Kaynamış su biraz bekletilip içine 1 yemek kaşığı bal, nane, karabiber, limon. İşte bu karışım sizin iyileşmenize yardımcı olacak ilk ve etkili etkendir. Bunu birkaç kez çok abartmadan çeşitli aralıklarla içebilirsiniz. Bu karışım terlemenize sebep olur. Biraz terledikten sonra duş alabilirsiniz. Yalnız duştan çıkmadan önce hastalığınıza son öldürücü vuruşu yapmanız lazım. Bir tasın içine bir miktar sirkeyi su ile karıştırın ve kafanızın arka kısmından ensenize doğru dökün. Bu yöntem sizi oldukça rahatlatacaktır.
Unutmayın hastalık varsa şifası da vardır. Sağlıklı günler.

Bu alana reklam verebilirsiniz!