250 x 250 Reklam Alanı

Kilo vermeye muavenet edecek baharatlar denilince aklınıza yendiğinde “mucizevi” bir şekilde kilo vermenizi sağlayan bitkiler gelmesini istemeyiz çünkü, bir takım baharatlar, metabolizmayı hızlandırarak gün içinde yaktığınız kalori miktarı bir miktar arttırır ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Bir takım baharatlar ise idrar söktürücü tesir yaratarak fazla suyun (ödemin) vücuttan atılmasını basitlaştırır ve tartıya çıktığınızda perhiz motivasyonunuzu savunmak için şart olan desteği sağlayabilir.

Kilo Verdiren Baharatlar Hangileridir?

Zerdeçal

* Geleneksel olarak mide rahatsızlıkları, sindirim meseleleri ve mafsal ağrıları için kullanılan zerdeçal , aynı zamanda vücut sıcaklığını yükselterek metabolizmanın gün içinde harcadığı enerji miktarını arttıran baharatların başında gelmektedir.

Tarçın

* Tarçın enerjiyi yükselterek kilo vermek için yapmanız şart olan egzersizleri daha basit yapabilmenize imkan tanır.

Kırmızıbiber

* Kilo vermeye yardımcı olan baharatlar arasında en popüler baharat olan kırmızıbiber metabolizmayı hızlandırarak gün içinde egzersiz dışında yaktığınız kalori miktarını arttırır.

Zencefil

* Kilo vermeye yardımcı olduğu söylenen “zencefil kapsülleri”ni duymuşsunuzdur. Kapsülleri bilmem lakin zencefil çayı hem vücut ısısını yükselterek hem de fazla suyun atılmasını sağlayarak tartıda istediğiniz rakamları görmenizi sağlayabilir.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!