250 x 250 Reklam Alanı

 

 

1) Yalan söyleyen insanlar genellikle göz teması kurmaktan kaçınırlar. Ellerini ve kollarını daha az kullanırlar. Kendisine soru sorulduğunda ise avcunu sıkarlar.

2) Elbiselerini düzelmeye çalışmalarıyla dikkat çekerler. Yakalarını gevşetmeleri de sıkıntılı olduklarını ifade eder. İnsanlar yalan söylerken genel tavırları değişir. Mesela normalde hareketli yapıya sahip insanlar, donup kalırlar. Sakin insanlar ise heyecanlı davranışlarda bulunurlar.

3) Kendisine soru sorulacağına hazırlıklı olan yalancılar, sorulara detaylı cevaplar vererek kurtulmaya çalışırlar. Eğer beklenmedik bir soruyla karşılaştıklarında düşünerek zaman kazanmaya çalışırlar.

4) Korku, şaşkınlık, mutluluk gibi hisleri belirleyici ifadeler sadece ağız bölgesiyledir. Vücudun el ve ayak uzuvlarına korku, şaşkınlık, mutluluk gibi hislerin ifadeleri yansımaz.

5) Yalan söyleyen insanlar, eğer yalanı anlaşılırsa, yalan söylediği kişiyle aynı ortamdan kaçabilmek için kapıyı gözetlemeye başlarlar.

6) Yalan söyleyen insanlar kendilerine sorulan sorulara net cevaplar veremezler ve karşısında ki kişiye soru yöneltemezler. Aşırı hareket ve ses tonlarıyla aşırı tepkiler verirler.

7) Şakalar yaparak konuyu değiştirmeye çalışırlar.

8) Yalan söyleyen insanlar sık sık burunlarını ve kafalarını kaşırlar. Ağız bölgesi ve ağıza yakın bölgelere normalden fazla dokunurlar.

9) İnsanlar yalan söylerken genel tavırları değişir. Mesela normalde hareketli yapıya sahip insanlar, donup kalırlar. Sakin insanlar ise heyecanlı davranışlarda bulunurlar.

10) Yalan söyleyen insanlar ayakta ya da oturur vaziyette dik durmazlar. Bu da suçluluk ifadesinin bir göstergesidir.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!