250 x 250 Reklam Alanı

Her bayanın kesinlikle isteyeceği en büyük duygulardan bir tanesidir. Bu onlar için bir görev değil adeta bir zevktir. Bu 9 ayın sonunda bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almak bir annenin isteyebileceği en önemli şeydir. Bunun içinde annenin hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlığı için üzerine düşen bazı konular vardır. bunların başında ise dengeli beslenme gelmektedir. Çünkü annenin bu dönemde hormonlarında büyük oranda değişim yaşanacağı için olduğundan fazla yemek yeme ihtiyacı duyacaktır. Evet bir anne mutlaka ki hamilelik döneminde yiyeceklerini kısıtlamamalıdır ancak dengeli beslenmeye ne kadar büyük önem verirse sağlığı açısından o kadar önemlidir.

Hamilelikte aşırı kilo alımının yaratabileceği en büyük sorunlardan bir tanesi diyabettir yani şeker hastalığı bu dönemde annenin kronik olarak en yatkın hastalığı diyabettir. Diyabette hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı için önemli bir konudur. En basitinden bir düşüğe bile neden olabilmektedir. Bu nedenle de hamilelikte beslenirken vitamin yönünden zengin içerikleri tercih etmek faydalıdır. İyi ve kaliteli bir beslenme ile vitamin ve mineral desteği almış olursunuz. Günlük ihtiyacınız kadar yağ depolarsınız.

Anneler bu dönemde büyük oranda enerji ihtiyacı duyarlar enerjilerini karşılamak içinde şekerli besinlere yönelmeye başlarlar. Ancak bu dönemde tuz gibi şeker gibi durumlardan uzak durup yulaflı besinleri tüketmeye gayret edin çünkü yulaflı, lifli besinler sizi hem tok tutacak hem de besleyici olacaktır.

Bu alana reklam verebilirsiniz!