250 x 250 Reklam Alanı

Bir bayanın en güzel olduğu kendini en iyi hissettiği zamanlar kesinlikle hamilelik dönemidir. Bu dönemde anne adayında inanılmaz değişiklikler görülmektedir. Özellikle hamilelik döneminde hormonların baştan aşağıya kendini yenilediğini ve değiştiğini düşünürsek hamilelik döneminde yapılabileceklerin de farklılaşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Genelde anne adayları  5 . aya kadar fazla kilo almazlar ancak 5. Aydan itibaren kilo alımı hızlı bir şekilde artacaktır. Uzmanların büyük bir bölümünün görüşüne göre de anne adayının ilk 5 ay yiyip içmek konusunda kendine çok fazla dikkat etmemesi canının istediğini yemesi önerilir.

Ancak elbette bu da sağlıklı beslenme çerçevesi altında olmalıdır. Bir diğer konu ise ilk 5 aylık dönemde anne karnındaki bebeğin organlarının oluşum süreci olduğu için burada annenin beslenmesinin kısıtlanması istenmez. Fakat 5. Aydan itibaren beslenme şekline dikkat etmek gerekir çünkü artık bebeğin oluşumu da yavaş yavaş tamamlanmıştır bu dakikadan sonra annenin gerek kendi sağlığı gerekse doğum sonrasındaki kilolarından rahat bir şekilde kurtulabilmesi için belli ölçüde yemesi gerekir. Burada ölçü genellikle yeşilden yanadır anne adaylarına yeşil ağırlıklı beslenme şekli uygulaması istenir. Bir de ekmekten uzak durmak bu dönem itibariyle faydalıdır. Ekmek içerisinde bulundurduğu kalori miktarı dolayısıyla oldukça zararlıdır. Ancak zararı kilo alımı yönünde olmaktadır. Bu nedenle annenin ekmeği belirli oranda yemesi en doğru seçenek olacaktır.

Anne adayları bu dönemde ağır bir enerji kaybı içerisinde olacağı için sürekli tatlı ve şekerli yemek isteyecektir bunun için bu konu üzerinde ciddiyetle durmak gerekir. Çünkü aşırı tatlı yemek hem anne adayının gereksiz kilo alımına neden olacak aynı zamanda şeker hastalığına da davetiye çıkaracaktır.

Bu alana reklam verebilirsiniz!