250 x 250 Reklam Alanı

Çatlak dudaklar, sigara kullanımına bağlı olarak canlılığını yitirmiş dudaklar görüntü açısından özellikle kadınları rahatsız etmektedir. Her kadının hayali parlak ve dolgun dudaklara sahip olmaktır. Bunun için evde kolaylıkla uygulayabileceğimiz çeşitli doğal yöntemler vardır.
Güzel dudaklara sahip olmak için öncelikle dudak yalama alışkanlığı olanlar, bu alışkanlıktan vazgeçmelidir. Çünkü sık ıslanan bölgeler aynı hızda kurumaktadır. Bu da dudakların çabuk kurumasına ve dolayısıyla çatlamaya yol açmaktadır. Dudaklara sık sık nemlendirici sürülerek, kuruluk hissi yok edilip, dudak yalama alışkanlığından vazgeçilebilir. Ayrıca, ultra yumuşatıcı lanolin ve badem yağı içeren ürünler de dudakların güzel gözükmesi için tercih edilebilir.

Özellikle kış aylarında, çeşitli hastalıklara bağlı olarak nefes alıp vermenin ağızdan yapılması, dudakların çatlamasına neden olabilmektedir. Dudak nemlendiricisi ve mentollü nefes açılar kullanmak dudakları koruyarak, daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bunların yanı sıra renkli olsun veya olmasın dudak kozmetikleri kullanmak dudakların kuru kalmasını ve buna bağlı olarak çatlamasını önleyecektir. Özellikle yaz aylarında içerisinde güneş koruma faktörleri içeren dudak kozmetiklerinin kullanılması, hem dudaklarınızı güzel gösterecek hem de zararlı ışınlara karşı koruyacaktır.

Kuru bir diş fırçasıyla dudakları hafifçe fırçalamak, kan akış hızını arttırarak, dudakların daha pürüzsüz ve dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olmak için özellikle nane yağı gibi çeşitli yağ esansları da tercih edilebilir. Ayrıca açık tonlarda ruj kullanmak da dudakları daha dolgun göstermektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!