250 x 250 Reklam Alanı

Kış geldi havalar iyiden iyiye soğumaya başladı üstelikte her geçen gün daha soğuk oluyor buna istinaden de öksürük, hapşırık, ateş, halsizlik ve grip bu mevsimde özellikle çocuklarda oldukça sık görülüyor anne sütü ise çocukları hastalıklara karşı biraz daha dayanıklı yapıyor. Bu dönemde çocukların erişkinlere oranla daha dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü çocukların bağışıklık sistemi daha zayıftır tabi bu konuda anne sütü alan bebekler daha şanslılar. Anne sütünde bulunan bir takım viral anti bakteriyel özelliklerinden dolayı daha koruyucudur.

Annenin emzirmesine devam etmesi ancak doktora gidip doktorun önerdiği ilaçları kullanması tavsiye ediliyor. Vücutta bulunan bir virüsün kan yoluyla annenin kanından anne sütüne ve oradan da bebeğe ağız yoluyla geçmesi mümkün fakat gribal enfeksiyonlar başta olmak üzere her türlü solunum yolu enfeksiyonu hava yolu ile bulaştığı için zaten aynı ortamda aynı evde bulunan anne ile bebek anne bu virüsü taşıyorsa zaten solunum yoluyla bulaştıracaktır.

Kullanılan ilaçlara dikkat edilmeli daha önce aynı hastalığı geçirmiş olsa dahi aynı ilaçlar kullanılmayabilir çocukların hastalıktan korunması için evde hijyenik ortamında sağlanması önemli. Bunun için evde hasta olanların maske takması daha fazla önem kazanıyor.

Sonuç olarak değerlendirecek olursak anne bebeğinin bağışıklığının daha güçlü olması adına emzirme işine devam etmesi uygun olandır. Yani ben grip oldum emzirmemem gerekiyor gibi yanlış düşünceye kapılmaması gerekir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!