250 x 250 Reklam Alanı

Gözlerimize dikkatli baktığımız zaman minik damarların bulunduğunu rahat bir şekilde görebilmekteyiz. Bu damarların genişlemesi ve kan toplaması gibi durumlarda gözlerde kızarıklık veya göz kanlanması olarak tabir ettiğimiz durum meydana gelir. Göz kanlanması çok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda tıbbi müdahale gerektirdiği olabildiği gibi bazen de alerji, kuruma, kaşıntı, uykusuzluk gibi etkenlerden de geçici olarak kanlanma meydana gelebiliyor.
Gözlerinizin ak olan kısımlarında toplu ya da dağınık bir şekilde meydana gelen kanlanma var ise aslında korkulacak bir durumun olmadığının işaretidir. Bu duruma tıp dilinde Subkonjonktival kanama denilmektedir. Enfeksiyon gibi durumlar karşısında göz kanlanması ile iç içe olabilirsiniz. Ancak en yoğun belirtiler arasında uykusuz kalma, gözlere su kaçırma, sigara dumanı, göz kuruması, göze alınan darbeler, ağlama gibi bir eylemde bulunmanız durumunda gözlerinizde kanlanma meydana gelebilir. Burada anlattığımız şekilde meydana gelen kanlanma birkaç gün içinde dinlenmeniz ile beraber hızlı bir şekilde geçtiğini görebilirsiniz. Ancak sürekli olarak devamlılığını sürdürüyor ise mutlaka bir doktor kontrolünde olunması şarttır. Göz kanlanması ile birlikte meydana gelebilecek ağrı, acı ve görme bozukluklarında doktor kontrolünü acil tutmalısınız.

Alerjik reaksiyonlar, alkol, sigara, göz kapaklarının kirpik kısımlarında meydana gelebilen iltihaplanma, göz yaşı kanalında tıkanıklık, göz kuruması ve gözün suya temas etmesi durumlarında sıklıkla karşılaşılabilecek göz kanaması sorununa maruz kalabilirsiniz.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!