250 x 250 Reklam Alanı

Doğum sonrası bebek hemen annenin kucağına verilir ki bebekle hemen bir iletişim ve bağ oluşsun diye peki bundan sonra annenin yapması gereken nedir dilerseniz bir kaç aydınlatma yapalım.

Bebek doğduktan sonra devamındaki ten tene temasının mümkün olduğunca kesilmemesi gerekiyor. Eskiden uzmanlar çocuklarınızı yanınızda yatırmayın 2 saatten önce emzirmeyin ağladıklarında kucağınıza almayın yatağına alışsın diyordu ancak şimdi söylemler çok daha farklılaştı. Artık doktorlarda bebeklerin 2 yaşına kadar anne ve babanın yanında yatmasını öneriyor bunun nedeni ise bebeğin ihtiyaçlarının anlık olarak karşılanmasıdır. Bu şekilde olduğunda bebeğin anneye ve hayata güveni oluşuyor ve dolayısıyla bunun geri dönüşü de bebeğe özgüven olarak geliyor. Bebeğin ihtiyaçları nelerdir uyku beslenme ve şefkat bu üç ihtiyacın anında karşılanması bebeğin genel olarak hayata karşı olan güvenini de tazeliyor. Hayata güven oluşunca da direk olarak anneye güven oluşmuş duruma geliyor. Bu nedenle bebeğin anne ile iletişimini hiç bir şekilde annenin bozmaması gerekiyor.

Belki aklınıza geçmiş dönemde bu eski ekollere güvenip bebeklerini büyüten anneler vardı ancak şimdi değişmesi neden sorusu gelebilir.

Ancak zamanında o uzmanları dinleyip te bu ekole yönelik davranan anneler çocuklarını belki 8 yaşında yakalıyor belki de ergenlik döneminde yakalıyor ama sonuçta iki annede bebeklerini yakalayabiliyor. Sonuç olarak Türkiye’ de çok sağlıksız bireyler yok hep araştıran soran annelik konusunda kendini geliştirmek isteyen anneler var. Her annenin istediği bebekleri için en iyisidir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!