250 x 250 Reklam Alanı

Ayva kış mevsiminin en faydalı besinlerinden biridir. Potasyum, kalsiyum, demir ve bakır içeren ayva aynı zamanda A, B ve C vitaminleri açısından da zengindir. Vücut sağlığına büyük katkılarının yanı sıra özellikle cilt sağlığı üzerinde büyük katkıları vardır.
Öncelikle ayva ile yapılan çay cilde uygulandığında dudak çatlamaları, egzama, meme ucunda oluşan yaralanmalar ve yanık bölgelerin tedavisinde hızlı ve etkili bir tedavi uygular. Cilde pamuk yardımıyla sürüldüğünde kırışıklık giderici etki gösterir. yarım kilo ayvanın çekirdeğini 1 bardak suda biraz haşlayıp bir şişeye koyup 5 gün boyunca oda sıcaklığında beklettiğinizde elde edeceğiniz karışımı geceleri yüzünüze sürüp bekletirseniz hem cildinize bakım yaptığını hem de yüzünüzü gererek kırışıklarınızın önlenmesine fayda sağlayacağınızı gösterir.
Açık renkli cilt lekeleri üzerinde etki eden ayva çekirdeği bu anlamda harika bir leke gidericidir. Yüzünüzde fazla sayıda sivilce varsa, ayva çekirdeğinden maske yapıp bunları gidermeniz mümkün olacaktır. Ayva çekirdeğinden yapılan maskeler her türlü cilt tipine uygulanabilir. Doğal bir yöntem olduğu için alerjik bir reaksiyon görülmeyecektir. Bununla birlikte uygulanan her cilde bakım yapıp ışıltı kazanması söz konusu olacaktır. Yalnızca kuru ciltler üzerinde daha da kurutucu bir etki yaratacağı için bu ciltlere uygulandığında yapılan bakımın ardından cildi biraz nemlendirmek yararlı olacaktır. Krem kullanmak istemeyenler yine doğal yöntemler tercih ederek avokado yağı ile masaj yaparak cildin nem kazanmasını sağlayabilirler.

Bu alana reklam verebilirsiniz!