250 x 250 Reklam Alanı

İlk buluşma, ilk heyecan, akılda bin bir soru, güzel duygular nasıl bir akıbet gösterecek; kişi buluşmada ne yapmalı, ne yapmamalı, bu güzel günü geçirmek sanıldığı gibi zor geçmeyebilir. İyi bir ilişkini başlangıcı için çiftler buluşmada özellikle buluşmada karşı tarafın sorularına cevap verecek bir tutum ve davranış sergilemek ile beraber kendi doğal görünüm de olmalıdır.
Büyük buluşmada karşı tarafı rahatsız etmeyecek tutum ve davranışlarda bulunmak çok önemlidir. Eğer kişi buluşmaya gelecek kadar yakın oldu ise karşı tarafta da olumlu duygular barındırmış demektir. Bu büyük avantajlı zamanı iyi değerlendirmek, akılda iyi bir izlenim bırakmak hem kolay hem zordur. Başladığı gibi devam eder şeklinde düşünüldüğünde ilk buluşmadaki izlenimler, davranışlar çok önemlidir. Çiftler ilk buluşmada kendilerinden taviz vermemek ile birlikte çok rahat davranışlarda sergilememelidir.
Buluşmalarda özellikle erkeklerin yakınlaşma çabaları itici olmakla beraber ilişkiyi bitirecek düzeyde bir harekettir. Erkeklerde bayanlarda birbirlerine değer verdiklerini davranışları ile belirtmeli, birbirlerini incitici davranışlarda bulunmamalıdır. İlişki çift taraflı yaşandığından birbirine ayak uydurarak tanımaya çalışmalıdır, ortak noktalar ön plana çıkartılarak iyi bir tutum sağlanmalıdır.
İlk buluşmada vücut dili de çok önemlidir. Araştırmalar iyi bir iletişimde beden dilinin en önemli etmen olduğu görüşündeler. Beden dilini iyi kullanmalı, rahat olmalı, başka yere bakarak konuşmamalı, başka uğraşlar yapılmamalıdır. Kolları bağlamak bile vücut diline göre iletişime kapalı demek olduğundan hal ve hareketleri tutarlı; karşı tarafta sıkılmış, bezmiş gibi bir ifade takınmamalıdır.

Bu alana reklam verebilirsiniz!