250 x 250 Reklam Alanı

Saçlar günlük yaşamda gerek dış etkenlerden gerekse strese bağlı nedenlerden dolayı yorulur ve yıpranırlar. Bu durum da ise saçlar da koparak dökülmeler, uzamama gibi sıkıntılar, saçlar da kırılma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşa bilinir. Tabi ki yaşanan bu sorunların çözümleri ise bitkisel saç bakım yağlarında bulunmaktadır. İnsanlar istedikleri kadar bakım yapsa da bitkisel yağlar kadar hızlı çözüm almaları mümkün olmayacaktır. Saç bakım yağlarının aslın da birden fazla çeşitti bulunmaktadır. Bu çeşitlere yer vermeden önce saçınızla ilgili hangi sorunu yaşadığınızı ve buna kaynaklı olarak kullanacağınız yağlara göz atmalısınız.

Bitkisel Saç Bakım Yağları ve İşlevleri

Tatlı Badem Yağı
Tatlı badem yağı saç uzamamalarına karşı oluşan bir bakım seçeneğidir. Bu yağı saç diplerinize masaj yolu ile uygulamalı ve düzenli olarak kullanmalısınız. Bu şekilde sizlere faydasını göreceksiniz.

Hint Yağı
Hint yağının sizlere avantajı saç dökülmelerine karşı olmasıdır. Bu hint yağını tatlı badem yağın da olduğu gibi saç diplerine uygulamalı ve düzenli şekilde kullanmalısınız.

Çam Terebentin Yağı
Bu yağ çeşitti genellikle kepek oluşumundan şikayet eden kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu yağı kremsiz şampuanlara az miktar da ekleyerek sürekli kullanmanız halinde kepekler ile mücadele yararını fazlası ile göreceksinizdir.

Argan Yağı
Argan yağı saçlar için kullanılan en popüler yağlardan olup, bu yağın koparak dökülmelere faydası oldukça fazladır. Bunun dışın da ise saç bakımı için de ideal yağ seçeneklerinden birisidir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!