250 x 250 Reklam Alanı

Bahar mevsiminin gelmesiyle beraber saç döngüsünde tesirli olan hormonların salgılanmasında bir takım değişimler söz konusu olduğu için, başta bayanlar olmak üzere birçoğumuz bahar aylarında saç dökülmesi sorunundan şikayetleniriz. Mevsimsel saç dökülmesi olarak da tanımlanan bu sorun, eğer ki bahar mevsiminin bitmesine rağmen halen devam ediyorsa, bilin ki saç dökülmesi bahar kaynaklı değil, diğer etkenlerden kaynaklı olarak husule gelmektedir. Bahara bağlı olmayan saç dökülmelerinde ciddi bir tedavi gerekirken, uzmanlar baharda saç dökülmesi için ise şu önerilerde bulunmaktalar.

Baharda saç dökülmesini önlemek

Baharda saç dökülmesi sorunu baharın geçmesiyle beraber son bulur ve dökülen saçların yenisi kısa süre içinde geri çıkar. Yeni sezonla beraber baharda dökülen saçların yeniden yeri alır. Genellikle günde 100 telden fazla saç dökülmesi ciddi bir sorun olarak algılanır, lakin bahar aylarında bu sayı 200’e kadar yükselmesine rağmen mevsimsel bir sorun olduğu için korku gerektirecek bir pozisyonda yoktur. Lakin siz yinede saçlarınızın dökülmesinden rahatsızlık hissediyorsanız, o halde uzman önerilerine kulak verin ve baharda saç dökülmesine iyi gelen yöntemlere başvurun.Peki nedir bu yöntemler?

Baharda saç dökülmesini azaltmak için bu dönemde bol bol vitamin alınması gerekir. Mevsimsel kaynaklı hormonal dengesizliklerin yol açtığı bahar aylarında saç dökülmesi problemine dur demek için, bolca taze meyve ve sebze tüketimi gerekir. Çünkü bahar döneminde saç B2, B5, B6 vitaminlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu vitaminleri karşılamak için ise sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilmelidir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!